Sprawdź, czy masz żyłkę naukowca i konstruktora. Zdobądź wiedzę tylko z pozoru "nie taką prostą", świetnie się przy tym bawiąc. Odkryj 26 interaktywnych edukacyjnych stanowisk w czterech strefach nauki i zabawy. Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie zaprasza rodziny, grupy szkolne i wszystkich pasjonatów łamigłówek, wynalazków naukowych oraz nowych technologii na wystawę, dzięki której wiedza sama wchodzi do głowy.

Cztery strefy nauki i zabawy:

- Główka pracuje

Strefa "Główka pracuje" umożliwia podróż w świat matematycznych zagadek i łamigłówek. Spróbuj rozgryźć różne rebusy i sprawdź, czy potrafisz rozwiązywać problemy. Logiczne myślenie jest tu mile widziane!

- Mechaniczny plac zabaw

Stanowiska w tej strefie obrazują prawa fizyczne i ich definicje. Poprzez interakcję z eksponatami możesz, samodzielnie lub w parach, poznać wybrane prawa i zasady mechaniki.

- Pomyśl, zrozum, zrób

Tematem strefy jest tworzenie i budowanie. Samodzielnie lub w grupie możesz udowodnić, że masz talent do majsterkowania. Uwolnij swoją kreatywność!

- Techno świat

W tej strefie możesz się zapoznać z supernowoczesnymi technologiami. Eksponaty nie tylko umożliwią poznanie nowoczesnych technologii, ale pozwolą również na zanurzenie się w wirtualnej rzeczywistości oraz zaangażowanie w inne ciekawe aktywności.


Interaktywne eksponaty:

- pomogą rozwinąć pamięć krótkotrwałą,

- wspomogą logiczne myślenie i zdolności manualne,

- w prosty sposób wyjaśnią prawo Pascala oraz zasady dynamiki Newtona,

- umożliwią zapoznanie się z historią i możliwościami transplantologii,

- zapewnią niezwykłe doznania - np. w specjalnym symulatorze będzie można odbyć wyścig pojazdem przyszłości.

Wystawa będzie otwarta od 17 stycznia do 16 grudnia 2018 roku.

>>> WIĘCEJ INFORMACJI O WYSTAWIE.