Już 9 godzin przed rozpoczęciem finału mistrzostw świata siatkarzy Polska - Brazylia przed katowickim Spodkiem można było spotkać kibiców. Kolejka ustawiła się do kasy, gdzie dostępne były jednak tylko bilety na spotkanie o brąz w cenie od 250 do 400 złotych. Większość fanów dopiero do Katowic zmierza. Sprawdź, jak dojechać do Spodka, i gdzie zaparkować samochód.

Ludzie po prostu mają nadzieję, że jakieś bilety na mecz Polaków trafią jeszcze do sprzedaży. I ta nadzieja ich tu trzyma - wyjaśnił pracownik kasy.

Od rana czynne już były obok hali stoiska z biało-czerwonymi szalikami, czapeczkami etc. Na ulicach Katowic coraz częściej pojawiają się samochody z małymi flagami przymocowanymi do okien.

Strefa kibica też jest już gotowa. Na wielkim placu przed spodkiem trwają ostatnie prace porządkowe. Spotkanie będzie można obejrzeć też na wielkim telebimie, na zewnątrz Spodka.

Utrudnienia dla kierowców w okolicy Spodka

Duże parkingi i miejsca postojowe są w rejonie ulic Olimpijskiej, Dobrowolskiego i Nadgórników. To okolice samego Spodka. Ale niebawem może tam być już za ciasno. Wtedy zostają parkingi na okolicznych osiedlach.

Rondo przy katowickim Spodku będzie zamknięte od godz. 19.45 do zakończenia rozgrywanych w hali mistrzostw świata siatkarzy. Zostanie otwarte po zakończeniu całej imprezy.

Policja ustaliła też już drogi wjazdowe dla kibiców:

- z kierunku Sosnowiec: DK 86 (Al. Roździeńskiego), DK 79 (Al. Roździeńskiego), ul. Dobrowolskiego, ul. Nadgórników do ul. Olimpijskiej;

-  z kierunku Krakowa i Wrocławia: autostradą A - 4, ul. Bocheńskiego, ul. Bracką, ul. Chorzowską, Rondem im. Gen. Jerzego Ziętka, al. Roździeńskiego do ul. Olimpijskiej;

Warto też wstawić biała kartkę papieru za przednią szybę samochodu. Policjanci od razu będą wiedzieć, że to kierowca jadący na mecz i skierują samochód na parking.

I jeszcze ostrzeżenie przed burzami, gradem i wiatrem w Śląskiem. Taka pogoda, jak informują służby kryzysowe śląskiego wojewody, ma się utrzymywać w całym regionie do jutra rana.

Burze mogą wystąpić m.in. w Katowicach, dlatego jeśli dzisiejszy siatkarski finał z Brazylią chcecie obejrzeć przed Spodkiem, zabierzcie parasole i kurtki przeciwdeszczowe, bo mogą się przydać.

Mecz o trzecie miejsce Niemcy - Francja rozpocznie się o godz. 16.40, finał Polska - Brazylia o 20.25. Na RMF 24 będziecie mogli śledzić relację NA ŻYWO z obu spotkań!