W Wiśniewie niedaleko Mławy policyjny patrol ruchu drogowego zatrzymał autobus z tekturą zamiast tylnej szyby. Kierowca autobusu, który chwilę wcześniej przywiózł dzieci do szkoły, został ukarany mandatem. Sprawa trafi do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska, zatrzymany autobus należy do przewoźnika z Przasnysza. Interweniujący policjanci wydali zakaz jego dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny.

Patrol ruchu drogowego zauważył kierującego autobusem, który zatrzymał się w pobliżu szkoły w Wiśniewie. W pojeździe nie było tylnej szyby. Otwór po szybie zabezpieczony został tekturą, przymocowaną na listewce. Podczas kontroli okazało się, że miejsca dla pasażerów z tyłu pojazdu zabezpieczone są za pomocą taśmy, którą przewiązane były fotele - przekazała rzeczniczka mławskiej policji.

Jak podkreśliła, interweniujący na miejscu funkcjonariusze przyznali, że nie spotkali się jeszcze z przypadkiem takiego rodzaju usterki w autobusie, którym przewożone są dzieci.

Kierujący autobusem, 61-letni mieszkaniec Mławy, został ukarany mandatem. Policjanci wydali także zakaz dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny - dodała asp. szt. Pawłowska. Jak zaznaczyła, sprawa zostanie skierowana do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu.

Rzeczniczka mławskiej policji przypomniała, że wkrótce, bo 17 stycznia, rozpoczynają się ferie zimowe, które potrwają do 27 lutego.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci mławscy policjanci zapowiadają wzmożone kontrole drogowe. Pod szczególnym policyjnym nadzorem będą autokary oraz busy przewożące dzieci na wypoczynek - oznajmiła asp. szt. Pawłowska.