"Nie możemy odpuścić w tej chwili kampanii do polskiego parlamentu, mimo, że mamy dobre sondaże i wygraliśmy wcześniej wybory do Parlamentu Europejskiego" - powiedziała podczas konwecnji PiS w Katowicach europosłanka, była premier Beata Szydło.

Nie możemy pozwolić na to, byśmy w tej chwili odpuścili tę kampanię, byśmy pomyśleli sobie, że są dobre sondaże, jesteśmy naprawdę na dobrej pozycji, wygrane wybory do Parlamentu Europejskiego dają nadzieję, że wygramy jesienią. Wygramy, ale wtedy, gdy będziemy razem i będziemy ciężko pracować - oświadczyła Szydło.

Dodała, ze Prawo i Sprawiedliwość jest przygotowane do jesiennych wyborów, zdeterminowane i ma program. Przypomniała, że od czterech lat realizowany przez rząd program przywrócił godne życie polskim rodzinom i stał się programem napędzającym w imponującym tempie polską gospodarkę.

Zasadniczym priorytetem były programy społeczne, ale te programy stały się jednocześnie programami rozwojowymi i to jest unikalne na skalę nie tylko europejską, ale myślę że i wielu innych będzie się na nas wzorować - podkreśliła Szydło.