W kalendarzu od trzech dni wiosna, na termometrach… sroga zima! Przy minus 26 stopniach mrozu obudzili się rano mieszkańcy Stuposian w Bieszczadach. A to prawdopodobnie nie rekord! "Już niedługo Święta Wielkanocne, a tu taki mróz. Rano było minus 27 stopni. Pozdrowienia z gorącego Smerekowca (powiat gorlicki, Małopolska) :)" - takiego SMS-a dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Wygląda na to, że w Bieszczady przodują w rankingu najzimniejszych miejsc w Polsce. Pozdrowienia z Bieszczad. Wańkowa minus 26 - napisał nam w SMS-ie pan Krzysiek. W Terce termometry pokazały natomiast minus 23 stopnie, a w Baligrodzie - minus 22 stopnie.

Niewiele lepiej było na Połoninie Wetlińskiej. Termometry pokazywały 19 stopni mrozu, do tego wieje wiatr dochodzący do 80 km na godzinę - informował rano ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Paweł Szopa.

Ale nie tylko Podkarpacie i Małopolska mrozem stoją. Konin, autostrada A2, minus 20 stopni Celsjusza - również taką wiadomość dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

A jak zimno jest w Twojej miejscowości? Stwórzcie z nami mapę najmroźniejszych miejsca w Polsce! Informacje i zdjęcia możecie przesyłać na Gorącą Linię RMF FM: SMS-ami lub MMS-ami na numer telefonu 600 700 800, mailowo na adres fakty@rmf.fm, a także za pomocą specjalnego formularza internetowego.

Dzisiaj w nocy w Chociczy (koło Jarocina, woj. wielkopolskie) było - 20°C !!! Jest to absolutny rekord tego sezonu zimowego.
Rąbkowa k. Nowego Sącza - 20.
Witam! Dzisiejszej nocy w Olkuszu w Małopolsce było jak na Syberii. 3. dzień wiosny i minus 25 stopni! Na prawdziwą wiosnę chyba jeszcze poczekamy. Pozdrawiam, Amadeusz :)
Zakopane godzina 5 rano - 21 stopni
-20 Rzeszów 5:00 rano
Witam, w nocy z 23/24 marca w Częstochowie było minus 14 stopni.
Witam serdecznie. O 1 w nocy na autostradzie A4 Katowice-Gliwice było już minus 24 stopnie. Pozdrawiam, Arkadiusz.
epoka lodowcowa -24 o 23.30 pod Łodzią
to taki wcześniejszy Prima Aprilis Wiosny... u Nas -19 (w nocy) lubelskie
Już niedługo Święta Wielkanocne, a tu taki mróz. Rano było - 27 stopni. Pozdrowienia z gorącego Smerekowca (powiat gorlicki, Małopolska) :)
Pozdrowienia z Bieszczad. Wańkowa - 26. Krzysiek
Konin, autostrada A2, - 20' C
wiosna... - 18 Rzeszów
Bełchatłw o 6:10 minus 20 stopni
Witam, nie wiem, jak tam w innych miejscowościach, ale w miejscowości Mokre koło Sanoka temperatura w nocy wyniosła - 23 st. C. Pozdrawiam
Nienaszów w gm. Nowy Żmigród, pow. jasielski. 2:40 nad ranem minus 21. 6:00 minus 22. pozdrawiam Grzesiek.
Przed siódmą rano.. Rokitnica k. Łasku. Odpalam rano autko, a tu niespodzianka... minus 32 stopnie Celsjusza...