Narodowy Fundusz Zdrowia przyznał wojewódzkiemu szpitalowi w Tychach kontrakty na prowadzenie 11 oddziałów oraz izby przyjęć. Placówka wznowi działalność 1 czerwca. Wcześniej została zamknięta, bo zmienił się jej właściciel.

Zobacz również:

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, który został powołany w miejsce wygaszonego w sobotę Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 1 im. prof. Gasińskiego, uzyskał kontrakty na leczenie szpitalne w oddziałach - dermatologia, otolaryngologia, kardiologia, okulistyka, ginekologia i położnictwo, neonatologia, geriatria, rekonstrukcja narządów ruchu. Od początku czerwca szpital rozpocznie również leczenie pacjentów na oddziałach wewnętrznym, zakaźnym oraz intensywnej terapii. Ruszy także izba przyjęć. Do negocjacji pozostały m.in. neurologia i chirurgia ogólna. Kontrakt z NFZ został podpisany do końca roku na kwotę ok. 18,6 mln złotych.

Szpital utonął w długach

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 1 przestał działać 19 maja. To skutki ogromnego, około 60-milionowego zadłużenia. Szpital zamknięto, aby przeprowadzić inwentaryzację i by placówka mogła zostać przejęta od 1 czerwca przez nową spółkę Mergrez. Ma to być ratunek dla zadłużonego szpitala, która nie był w stanie wypłacić pracownikom zaległych pensji. Konta zajął bowiem komornik.