Szklanka powitała kierowców o poranku na drogach północnej Polski. Najtrudniejsza była sytuacja na Podlasiu i w Warmińsko-Mazurskiem, ale z informacjami o śliskich trasach zgłaszają się do nas również kierowcy z Zachodniopomorskiego. Słuchacz RMF FM Jacek doniósł nam po 6 rano o fatalnych warunkach w okolicach Ostródy w Warmińsko-Mazurskiem: "Jadę drogą 527 na wysokości Łukty: (…) wczoraj dosyć mocno padało, tak że jest szklanka". Kamil poinformował natomiast o "strasznie oblodzonej" trasie wojewódzkiej nr 175 między Kaliszem Pomorskim i Drawskiem Pomorskim.

Na Podlasiu - jak usłyszał od drogowców reporter RMF FM Piotr Bułakowski - sytuacja najtrudniejsza była po północy, wtedy na trasy wyjechało tam najwięcej solarek.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informował w nocy o oblodzeniach na trasach Białegostoku i w powiatach białostockim, monieckim i sokólskim.

Do 8 rano drogowcy zdołali poprawić warunki na drogach krajowych. Wciąż trzeba natomiast uważać na trasach lokalnych: na nich może być nadal bardzo ślisko.

Ślisko może być wciąż również we wschodniej części Warmińsko-Mazurskiego w okolicach Olecka, Gołdapi i Węgorzewa.

O ósmej rano na tamtejszych trasach pracowało kilkanaście solarek.

Wcześniej o fatalnych warunkach w regionie donosili nam kierowcy kontaktujący się z nami za pośrednictwem Gorącej Linii RMF FM.

"Droga z Lubawy na Lidzbark Warmiński jest tragiczna. Chciałbym zaapelować do drogowców, żeby wyjechali na drogi, w końcu mamy zimę. Trasy są fatalne, 40 km/h - więcej nie da się jechać" - relacjonował przed godziną 7 słuchacz Kamil.

Nieco wcześniej zadzwonił do nas z okolic Ostródy Jacek. "Jadę drogą 527 na wysokości Łukty: w kierunku Morąga jest niezła ślizgawica. Termometr pokazuje gdzieniegdzie zero, pół stopnia mrozu, wczoraj dosyć mocno padało, tak że jest szklanka" - opowiadał.

Z oblodzeniami spotkali się na drogach również kierowcy w Zachodniopomorskiem.

Około ósmej zadzwonił do nas Kamil: "Droga wojewódzka nr 175 Kalisz Pomorski - Drawsko Pomorskie jest strasznie oblodzona. Tak że ludzie, którzy tamtędy jeżdżą, niech zachowają ostrożność, bo warunki są tragiczne".

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.