Zawiercie, Ogrodzieniec, Kłodzko, Sosnowiec, Nowy Targ, Kraków, Olkusz, Żagań - m.in. z tych miast dzwonicie na Gorącą Linię RMF FM i informujecie nas o tragicznych warunkach na drogach i chodnikach. "Do pracy idę już pół godziny. Dwa razy się wywróciłem. Na chodnikach jest szklanka, nic nie jest posypane" - powiedział nam pan Kazimierz z Kłodzka.

Aby odświeżyć stronę lub włącz automatyczne odświeżanie :

12:02

Na A2, na odcinku Zgierz - Skierniewice na węźle Stryków (woj. łódzkie), samochód osobowy wypadł z pasa ruchu i uderzył w bariery.

Zablokowany został prawy pas łącznicy zjazdowej w kierunku dk 14.

11:43

Utrudnienie na drodze krajowej 63 na odcinku Giżycko - Węgorzewo w pobliżu miejscowości Sołdany (woj. warmińsko-mazurskie). Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Nie ma informacji o rannych. Droga jest zablokowana.

11:30

11:16

Utrudnienie na drodze krajowej numer 8. Na odcinku Łagiewniki - Wrocław w pobliżu miejscowości Radzików (woj. dolnośląskie) samochód ciężarowy zderzył się z dostawczym.

Wprowadzono ruch wahadłowy.

11:10

Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej numer 67 na odcinku Lipno - Włocławek. W pobliżu miejscowości Łochocin (woj. kujawsko-pomorskie) wprowadzono ruch wahadłowy.

10:57

Na drodze krajowej numer 92, na trasie Poznań - Tarnowo Podgórne w pobliżu miejscowości Baranowo (woj. wielkopolskie), zderzyły się: samochód osobowy, bus oraz ciągnik rolniczy z przyczepą.

Zablokowane są dwa pasy ruchu w kierunku Poznania.

10:49

Utrudnienie na A1 na odcinku Katowice - Mszana na wysokości miejscowości Żory (woj. śląskie). Wywróciła się tam cysterna.

Jezdnia w kierunku Katowic została zablokowana. Wyznaczono objazd przez pobliski MOP.

Utrudnienia mogą potrwać do 16.

10:20

Film naszego reportera Bartłomieja Paulusa z miejsca karambolu, do którego doszło na Dolnym Śląsku.

Szczegóły >>> TUTAJ <<<

09:29

Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej numer 55. Na odcinku Kwidzyn - Malbork, w miejscowości Sztum (woj. pomorskie), ruch odbywa się wahadłowo.

Przewidywany czas trwania utrudnienia to godzina.

09:21

Po wypadku na drodze numer 46, wyznaczono objazd przez miejscowości Otmuchów - Ligota Wielka - Lubiatów - Pomianów Dolny - Paczków.

Przypomnijmy, zderzyły się tam dwie osobówki.

09:13

Na fakty@rmf.fm dostaliśmy informację: "Jadąc A4 Legnica - Wrocław jest bardzo gęsta mgła, widoczność około 50m. Kierowcy nie używaja świateł przeciwmgłowych. Moja prośba, niech włącza światła będą lepiej widoczni"

09:07

08:55

Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej numer 46 na odcinku Nysa - Kłodzko. Trasa w miejscowości Frydrychów (woj. opolskie) jest zablokowana. Ruchem kieruje policja.

08:43

Jedna osoba zginęła, dwie zostały ranne w wypadku na drodze krajowej numer 11. Trasa na odcinku Klęka - Jarocin jest zablokowana.

Wprowadzono objazd przez Żerków.

Utrudnienia mogą potrwać nawet cztery godziny.

08:30

Trzy osoby zabrane do szpitala po ogromnym karambolu na łączniku między Świdnicą a autostradą A4 na Dolnym Śląsku.

We mgle zderzyło się tam 25 samochodów: 24 auta osobowe i jedna ciężarówka.

08:27

MPO Kraków obiecało naszemu reporterowi Pawłowi Pawłowskiemu, że zajmie się oblodzonymi w stolicy Małopolski chodnikami.

Mieszkańcy narzekają na to, że jest bardzo ślisko. Najgorzej jest tam, gdzie jest kostka brukowa.

Plac na Stawach, gdzie znajduje się lokalne targowisko, dziś zamienił się w lodowisko.

08:19

08:17

Prawie 30 kolizji tej nocy odnotowała małopolska policja.

08:12

Dwa samochody osobowe i ciężarówka zderzyły się na drodze krajowej numer 6 w miejscowości Matarnia na odcinku Gdynia - Gdańsk.

Ruch w kierunku Gdańska odbywa się tylko lewym pasem.

Utrudnienia mogą potrwać godzinę.

08:10

"Prosiłbym, by poinformować, że we Wrocławiu na wszystkim jest żywe lodowisko! Jedyne wyjście iść po nieudeptanym śniegu" - napisał na fakty@rmf.fm Arkadiusz.

08:00

Szklanka w Busku-Zdroju w Świętokrzyskiem. Nie lepiej jest w Kętach w Małopolsce. "Droga do Bielska-Białej tragiczna. Jechałam 40 km/h, momentami nawet wolniej" - powiedziała nam słuchaczka Ewelina.

07:54

Gigantyczny karambol na łączniku miedzy Świdnicą a autostradą A4 na Dolnym Śląsku.

Zderzyło się tam około 20 samochodów. Dwie osoby zostały ranne.

Więcej o wypadku przeczytacie >>> TUTAJ <<<

07:46

Utrudnienia w postaci lokalnej śliskości występują na terenie województwa:
- lubelskiego na dk 63 odc. Radzyń Podlaski - gr. państwa
- lubuskiego na dk 22 odc. Gorzów Wielkopolski - Strzelce Krajeńskie

Utrudnienia w postaci opadów deszczu lub mżawki występują na terenie województwa:
- małopolskiego,
- lubelskiego,
- podkarpackiego

Utrudnienia w postaci opadów śniegu występują na terenie województwa:
- lubelskiego,
- warmińsko-mazurskiego

Utrudnienia w postaci mgły ograniczającej widzialność występują na obszarze całego kraju z wyłączeniem województwa:
- kujawsko-pomorskiego

07:39

"Uważajcie w Rudzie Śląskiej, na ul. Magdziorza, (wjeżdża się na nią z górki) - były dziś już 3 stłuczki, a przynajmniej o tyłu wiem. Nie można wyhamować, w załączniku jedna z nich!" - napisała do nas słuchaczka Roksana.

07:33

"W gminie Karczew (powiat otwocki) nikt od dwóch dni nie zaglądał na drogi wojewódzkie. Ślizgawka niesamowita, utrzymać się nie można" - ostrzega pan Andrzej.

07:29

Niepołomice, Wieliczka - w tych dwóch małopolskich miastach też jest bardzo ślisko.

07:24

"Wyszedłem z domu, idę już pół godziny do pracy, nie mogę dojść, dwa razy wyrżnąłem na plecy. Wszystkie chodniki są tak wyślizgane... Lód niesamowity. Ludzie padają, aż strach iść. Łyżwy tylko wziąć i jechać" - to informacja od pana Kazimierza z Kłodzka.

07:19

Słuchacz Marek informuje: "W Sosnowcu oblodzone chodniki i drogi. Nic nie jest posypane"

07:15

W tej chwili najgorsza sytuacja jest na Podkarpaciu. W miejscowości Padew Narodowa droga 985 zablokowana jest przez dwie ciężarówki, które stanęły w poprzek drogi. W miejscowości Ocieka auto wpadło do rowu i ruch odbywa się tam wahadłowo.

07:12

"Chodniki są nieodśnieżane, są oblodzone. To jest masakra, co się dzieje. Ludzie zamiast chodnikami, chodzą ulicą. Piaskarki zajmują się tylko głównymi drogami" - poinformował nas na Gorącą Linię RMF FM słuchacz Marcin z Żagania.

07:08

Wszystkie nasze drogi są przejezdne - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Obecnie na trasach pracują 422 pojazdy zimowego utrzymania.

07:05

07:00

IMGW informuje: Na stacji meteorologicznej w Białymstoku notowane są słabe opady marznącej mżawki powodujące gołoledź. Opady mogą utrzymywać się przez najbliższe 3 godziny.

06:55

Słuchacze informują nas także o mgle. Nic nie widać m.in. w Warszawie. "Mgła w Warszawie. Największa na trasach przy Wiśle np. trasa siekierkowska czy wybrzeże szczecińskie. Na nie oświetlonych ulicach jazda zupełnie po omacku"

06:49

Wypadek na S2 w Warszawie. Na węźle Opacz samochód osobowy uderzył w bariery. Zablokowany jest pas lewy łącznicy w kierunku węzła Konotopa. Ruch odbywa się pasem prawym.

Utrudnienia mogą potrwać godzinę.

06:34

"Przez Zawiercie nie idzie przejść na chodnikach sam lód. Dobrze, że się nie połamałam idąc do pracy. Siniaki będą na pewno" - napisała do nas jedna ze słuchaczek. Uważajcie na siebie!

06:30

Już 30 stłuczek w aglomeracji śląskiej

06:24

Na Gorącą Linię RMF FM zadzwoniła słuchaczka Ela: "W rejonie Nowego Targu, na trasie do Nowego Sącza, jest totalnie ślisko, pada marznący deszcz. Ściągnijcie nogę z gazu"

06:18

"Trasa Tarnobrzeg - Mielec jedna lodówka, 10 km/h to maksymalna prędkość. Kilka TIR-ów stoi, bo nie da się jechać" - poinformował nas słuchacz Kamil.

06:13

Wypadek na S8 na odcinku Wyszków - Warszawa. W miejscowości Radzymin zderzyły się dwa samochody ciężarowe.

Ruch w kierunku Warszawy odbywa się tylko lewym pasem. Utrudnienie może potrwać nawet 2 godziny.

06:11

"Na drodze szklanka, zero kontroli nad autem, a piaskarki stoją wszystkie w zajezdni. Na odcinku 7 km mijałem 6 aut rozbitych. Znowu drogowcy zawiedli..." - napisał na naszą skrzynkę fakty@rmf.fm słuchacz Łukasz.

Słuchaczka Aneta dodała: "W Miechowie tragedia...na chodnikach lodowisko nikt nie sypał nikt..."

Jak wynika z prognoz IMGW, dziś w całej Polsce zachmurzenie całkowite. Można jednak liczyć na niewielkie przejaśnienia.

Na Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu i Mazowszu miejscami słabe opady śniegu.

Na południu kraju gdzieniegdzie słabe opady deszczu lub mżawki.

Na pozostałym obszarze Polski, głównie na zachodzie, miejscami słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub marznącej mżawki, powodującej gołoledź.

Na zachodzie i południu mgły, gdzieniegdzie ograniczające widzialność do 200 m i utrzymujące się przez większą część dnia.

Temperatura maksymalna od -1 st. C na północnym wschodzie, około 1 st. C w centrum, do 4 - 5 st. C na południu. Wiatr południowo-wschodni i wschodni, słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany.