Jutro wieczorem w Warszawie rusza szczyt bliskowschodni. Przez kilkadziesiąt godzin mieszkańców stolicy czekają utrudnienia. Już teraz nie można parkować w okolicach hoteli, w których będą mieszkać delegacje.

Od wczoraj wieczorem nie można parkować na ulicy Emilii Plater - od Alei Jerozolimskich do ulicy Nowogrodzkiej. 

Zamknięty dla parkowania jest także odcinek ulicy Nowogrodzkiej po stronie hotelu Marriott - razem z wewnętrznym parkingiem, przed samym hotelem. Okolicę cały czas patrolują policja i straż miejska. 

Dzisiaj wieczorem zostaną wyłączone z parkowania kolejne ulice - to między innymi Belwederska, Spacerowa, Prusa, Śliska czy Karowa. 

Najwięcej utrudnień czeka nas od środy wieczorem do czwartku o północy. Tego dnia premier Mateusz Morawiecki spotka się z wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych. Wyłączony z parkowania zostanie m.in: pl. Zamkowy (wraz z tzw. dziedzińcem trójkątnym i placem przed kościołem św. Anny), ul. Miodowa na odcinku od Krakowskiego Przedmieścia do Senatorskiej, ul. Podwale na odcinku od Senatorskiej do Kapitulnej oraz ul. Senatorska na odcinku od Miodowej do Podwale, a także ul. Piekarska, Dziekania, Kanonia, Jezuicka Celna i Brzozowa.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU W WARSZAWIE. TUTAJ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEN TEMAT>>>

Dzień później odbędzie się wspólna wizyta prezydenta Andrzeja Dudy i wiceprezydenta USA w byłym nazistowskim obozie Auschwitz-Birkenau.

***