Zagraj w "Szczęśliwą 13" i pomóż dzieciom z myślenickiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Cały dochód z sms-ów wysłanych do nas już w najbliższą środę przeznaczymy na dokończenie budowy nowego ośrodka dla 145 dzieci z małopolskich Myślenic.

Nowy dom zakończy naszą tułaczkę po wynajmowanych budynkach - powiedziała RMF FM Teresa Chłosta dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Myślenicach. Trafiają do nas dzieci z różnymi upośledzeniami. Z autyzmem, z zaburzeniami narządów ruchu, bywa, że nie dowidzą i nie dosłyszą. Kiedy udzielimy im pomocy wcześniej jest szansa, że uzyskają chociaż częściową samodzielność. Jednak w przypadku dzieci głęboko upośledzonych takich szans już nie ma. Wymagają opieki 24 godziny na dobę. Większość tego czasu spędzają z rodzicami. W naszym ośrodku mogą przebywać od siódmej rano do godziny szesnastej - dodaje. 

Dzieci w drodze: Z jednego ośrodka do drugiego

Podopieczni myślenickiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym przebywają w tej chwili w dwóch ośrodkach. Jeden mieści się w małopolskich Myślenicach, drugi w pobliskich Dobczycach. Placówki dzieli 17 kilometrów. Od początku istnienia nie mamy swojej siedziby. Tylko wynajmujemy ośrodki. Nie mamy dachu nad głową, bez przerwy musimy się przeprowadzać. Oprócz tego budynki w których przebywamy, nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Bywa, że nasi pracownicy muszą dzieci na wózkach wznosić na piętra. W nowym ośrodku będzie inaczej. Tam będziemy mieli windę - opowiada Teresa Chłosta dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Myślenicach.