Trudne warunki jazdy na Dolnym Śląsku, Śląsku i Lubelszczyźnie. Miejscami trasy są białe i śliskie. Lokalnie sypie a do tego i wieje silny wiatr, który nawiewa na drogi śnieg z pobliskich pól. Jeżeli planujecie podróż w drugi dzień świąt, uważajcie.

Jak informuje GDDKiA na drogach trzech województw ze śniegiem walczy ponad 830 pługosolarek. Lokalnie, kierowcy mogą też napotkać utrudnienia w południowej części Małopolski i Podkarpacia. Niewielkie zaspy mogą utrudniać jazdę na Dolnym Śląsku. Miejscami wieje tam silny wiatr, osiągający prędkość 60 kilometrów na godzinę, który nawiewa śnieg z pól. Taka sytuacja jest na trasie numer 395 Wojkowice - Wrocław. Podobnie jest na drodze numer 374 pomiędzy Świebodzicami a Strzegomiem.

Od wczoraj w całym kraju doszło do 33 wypadków. W normalny dzień, średnio dochodzi do nawet 180 wypadków. Kilkakrotnie mniej niż zwykle zatrzymano również pijanych kierowców. Od wczoraj było ich 145. Według policjantów to od lat najspokojniejsze święta. Dziś ostatni dzień akcji "bezpieczny weekend". Drogi patrolować będzie kilka tysięcy funkcjonariuszy.