W Warszawie ruszył remont fragmentu ulicy Świętokrzyskiej. Dziś niemal w całości jest ona placem budowy II linii metra. Stołeczny ratusz zapowiada, że po zakończeniu budowy Świętokrzyska "zamieni się w ulicę estetyczną i przyjazną pieszym".

Pierwszy etap prac, na odcinku od ul. Nowy Świat do Tamki, rozpoczął się w nocy. Powstaną tam nowe chodniki, dwa ronda, pasy i drogi rowerowe. Drogowcy wymienią krawężniki na kamienne i ułożą nowy chodnik z betonowych płyt o wymiarach 50x50 cm.

Na jezdni będzie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Na skrzyżowaniu ul. Świętokrzyskiej i Kopernika oraz ul. Kopernika i Tamki zbudowane zostaną ronda. Ronda, a także miejsca i zatoki postojowe, będą wykonane z grafitowej kostki kamiennej. Nowe będzie także oświetlenie uliczne, przebudowana zostanie też kanalizacja deszczowa.

Roboty potrwają około czterech tygodni i będą kosztowały ok. 3 mln zł.

Na czas robót na odcinku między Nowym Światem i Tamką wyłączony zostanie ruch. Na ul. Oboźnej będzie obowiązywać ruch dwukierunkowy. Na ulice Foksal i Okólnik będzie można dostać się od Tamki. Utrzymany będzie dojazd do szpitala dziecięcego.