Jako geograficzny środek Europy chce promować się Suchowola, miasteczko w województwie podlaskim. Geograficzny środek Europy można wyznaczać według różnych kryteriów, dlatego wiele krajów spiera się o to, gdzie on jest.

Suchowolę wskazał w 1775 roku kartograf i astrolog Szymon Antoni Sobiekrajski. Jego metoda polegała na tym, że połączył liniami prostymi punkty kontynentu europejskiego wysunięte najbardziej na wschód i zachód oraz na północ i południe.

Okazało się, że linie te przecinają się dokładnie na rynku w Suchowoli. Według innych teorii, nie geograficzny, a geometryczny środek Europy znajduje się w pobliżu Warszawy, gdzie przecinają się linie łączące przylądki Nordkyn (Norwegia) i Matapan (Peloponez, Grecja) oraz przylądek Roca (Portugalia) i środkowy Ural.

Węgierscy badacze uważają, że nowy środek UE znajduje się w niemieckim mieście Golzow koło Berlina we wschodniej Brandenburgii. Francuscy geografowie twierdzą zaś, że jest to Kleinmaischeid nad Renem. Na razie, Suchowola wydaje i zamierza dalej wydawać odwiedzającym ją gościom symboliczne certyfikaty z geograficznego środka Europy. Znajdują się na nim linie wyznaczające ten środek.