Strzelanina w Skawinie w Małopolsce. Podczas kontroli drogowej zatrzymany mężczyzna oddał strzały w stronę policjantów i zbiegł. Po kilku godzinach udało się schwytać sprawcę. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM. Do zdarzenia doszło ok. godziny 2 nad ranem. Napastnik został zatrzymany do kontroli drogowej.

Okazało się, że mężczyzna, który poruszał się tym samochodem, podał fałszywe dane. Dodatkowo ujawniono przedmioty w samochodzie, które są zabronione. Mężczyzna w trakcie kontroli wyrwał się, zaczął uciekać i oddał strzały w kierunku policjantów. Policjanci użyli również broni palnej. Oddali strzały w kierunku sprawcy, jednak mężczyzna zbiegł - mówił Grzegorz Gubała, rzecznik prasowy wojewódzkiej komendy policji w Krakowie. Na szczęście nikt nie został ranny.

Przez kilka godzin trwał pościg za napastnikiem. Mężczyzna ukrywał się na drzewie w domku, który zbudowały dzieci. Policjanci prowadzili negocjacje. W końcu na miejscu pojawili się antyterroryści i prawdopodobnie to ich widok skłonił go do zejścia na ziemię.

Mężczyzna był poszukiwany listem gończym.

Teraz, prawdopodobnie ze względu na stan psychiczny, trafi do szpitala na obserwację.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


(abs)