75 strażaków walczyło w poniedziałek ze skutkami powodzi w Biłgoraju na Lubelszczyźnie. Wczoraj miasto zostało zalane, bo rzeka przerwała wał zbiornika przeciwpożarowego w pobliskim lesie. "Woda jest w piwnicach, garażach, a także na parterach niektórych domów" - mówił rzecznik straży pożarnej w Biłgoraju kpt. Albert Kloc.

Zagrożone podtopieniem są domy przy ul. Miodowej nad Czarną Ładą, a także w pobliskiej miejscowości Sól nad tą rzeką. W Soli ewakuowaliśmy jednego mężczyznę - relacjonował Kloc.

Woda opada już w pobliżu rzeki Biała Łada, w rejonie ulicy Romanowskiego; natomiast podnosi się jeszcze poziom drugiej rzeki przepływającej przez Biłgoraj - Czarnej Łady.

Strażacy układali worki z piaskiem i wypompowywali wodę. Do Biłgoraja sprowadzono wysokowydajną pompę szlamową z Kraśnika.

W całym województwie, oprócz Biłgoraja, strażacy zanotowali około 50 interwencji związanych z podtopieniami, głównie piwnic domów i zabudowań gospodarczych. Najwięcej interwencji było w powiatach tomaszowskim i janowskim. Woda zalała m.in. piwnice ośrodka zdrowia w Batorzu i siedziby zarządu dróg powiatowych w Janowie Lubelskim.

W każdej chwili możesz wysłać nam informację, zdjęcia lub film na Gorącą Linię RMF FM.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.