Strajkujące pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka odrzuciły propozycje złożone przez dyrekcję placówki. Nie kończą zatem i nie zawieszają protestu.

Pielęgniarki oczekują kolejnej poprawionej i znacznie korzystniejszej propozycji, bo to, co dyrekcja przedstawiła wczoraj po kilku godzinach narad w ministerstwie zdrowia, było dalekie od oczekiwań - usłyszał nieoficjalnie nasz reporter. 

Pielęgniarki ostatnie propozycje odrzuciły w ankiecie. Jak ustalił nasz reporter - zdecydowaną większością, choć dyskusja wewnątrz protestujących i w sali wykładowej, gdzie obradują pielęgniarki, była naprawdę żywiołowa. 

Na razie nie ma żadnych informacji - czy i kiedy rozmowy mogą zostać wznowione. Nie wiadomo nawet, kiedy dyrekcja przedstawi nowe propozycje. 

Od ponad tygodnia w stołecznym Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" trwa strajk pielęgniarek, które odeszły od łóżek pacjentów, domagając się podwyżek i zwiększenia obsady kadrowej. Alarmują, że jest ich za mało, by zapewnić bezpieczeństwo i właściwą opiekę pacjentom. Podkreślają, że z powodu niskich zarobków CZD nie jest atrakcyjnym miejscem pracy dla pielęgniarek.

(mal)