RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Stołecznych drogowców znów zaskoczy zima?

Publikacja: Poniedziałek, 11 października (07:08) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Wielkimi krokami nadchodzi zima tysiąclecia. W Warszawie termometry wskazywały o poranku niespełna 2 stopnie Celsjusza, choć temperatura odczuwalna oscylowała wokół zera. Nasz reporter Mateusz Wróbel postanowił więc sprawdzić, jak stołeczne służby szykują się do zimy. Jak się okazuje, przygotowane są. Niestety - tak jak w zeszłym roku…

Na stronie warszawskiego Zarządu Oczyszczania Miasta nasz reporter znalazł informację, że w przypadku intensywnych opadów śniegu służby obowiązuje uzyskanie standardu "czarnej jezdni" w czasie nie dłuższym niż 4 godziny od - uwaga! - ustania opadów śniegu.

To chyba żart. W zeszły roku kłopoty były już w listopadzie, to była tragedia. W tym roku przepowiadają zimę jeszcze gorszą - mówi naszemu reporterowi napotkany o poranku kierowca.

Czas wymienić opony

Specjaliści zwracają uwagę, że już najwyższy czas wymienić letnie opony na zimowe. Najlepiej zrobić to właśnie teraz, bo - jak sprawdzili nasi reporterzy - kolejek w zakładach wulkanizacyjnych jeszcze nie ma… W tej chwili nie ma żadnego szału, ale po poniedziałku na pewno to się zmieni. Zawsze zaczyna się tak około połowy października - mówi Piotrowi Świątkowskiemu Bartosz Drozdowski z zakładu oponiarskiego w podpoznańskim Skórzewie.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: