RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Statek-gigant zawitał do Kołobrzegu

Publikacja: Czwartek, 3 marca (16:25) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

W Kołobrzegu pojawiła się wielka, prawie 100 metrowa atrakcja - to Wilson Caen, najdłuższy statek, jaki kiedykolwiek zawinął do tego nadbałtyckiego portu.

Na co dzień Wilson Caen pływa pod banderą Barbadosu. Ma dokładnie 96 metrów długości i 13 metrów szerokości. Jego nośność wynosi prawie 4,5 tysiąca ton. Nie jest największym statkiem, jaki gościł w kołobrzeskim porcie, jednak do tej pory nie cumowała tu tak długa jednostka.

Władze kołobrzeskiego portu już teraz zapowiadają, że podobnych olbrzymów w Kołobrzegu zacumuje niebawem więcej. 

(az)

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: