Atak zimy w Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed obfitymi opadami śniegu w siedmiu regionach.

Alerty obowiązują w tej chwili dla Mazowsza, Łódzkiego, Świętokrzyskiego, Małopolski, Śląska, oraz południowych krańców Opolszczyzny i Dolnego Śląska. W Beskidach i Tatrach może przybyć nawet 30 centymetrów białego puchu.

Jak informuje reporterka RMF FM, śnieg na Śląsku sypie w okolicach Żywca, Węgierskiej Górki i Zwardonia. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad, sprzęt drogowy pracuje tam na okrągło. W pozostałej części województwa też pada, ale jest to deszcz ze śniegiem. Drogi są śliskie. 

Mocno sypie już na Podhalu i południu Małopolski - spadło już kilkanaście centymetrów śniegu. Główne drogi są czarne, ale trzeba uważać na mniejszych drogach: wiele dróg powiatowych i wojewódzkich jest białych. Mniejsze opady są w województwie świętokrzyskim. Tam jest ślisko na ulicach i pada śnieg z deszczem. Najlepiej jeździ się kierowcom na Podkarpaciu - tam jak na razie duże opady śniegu ominęły region.

Temperatura jednak dziś w całym kraju na plusie. W ciągu dnia termometry pokażą od 1 stopnia na południu Polski do 3 w Szczecinie i Gdańsku.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.