Dwóch młodych mężczyzn zginęło w wypadku w Katowicach. Samochód, którym jechali, dachował, a potem uderzył w drzewo. Kierowcy o poranku jadący do Katowic dwiema głównymi drogami dojazdowymi od północy i wschodu, przez wiele godzin musieli się liczyć z utrudnieniami.

Do wypadku doszło na zjeździe z trasy S86 na drogę krajową nr 79, czyli tak zwaną Drogową Trasę Średnicową. Osobowy opel dachował, a potem uderzył w drzewo. Na miejscu zginęło dwóch młodych Ukraińców, w wieku 21 i 22 lat.

Cytat

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu ustalono, że w samochodzie osobowym przebywają uwięzione dwie nieprzytomne osoby. Ratownicy niezwłocznie przystąpili do wykonania dostępu do osób poszkodowanych za pomocą narzędzi hydraulicznych. Niestety po ewakuacji poszkodowanych na zewnątrz samochodu osobowego, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon obu mężczyzn
- informują w mediach społecznościowych strażacy z JRG I PSP Katowice.

Wypadek spowodował poważne utrudnienia na tej jedynej trasie dojazdowej do Katowic od strony Zagłębia Dąbrowskiego. Przed godziną ósmą korek sięgał centrum sąsiedniego Sosnowca.