Śmiertelne postrzelenie w kompleksie wojskowym w Orzyszu, należącym do 15. Brygady Zmechanizowanej w Giżycku w województwie warmińsko-mazurskim. Zginął jeden z cywilnych pracowników ochraniających obiekty wojskowe.


Do postrzelenia doszło rano podczas przekazywania obowiązków wartowniczych.

Jeden z pracowników firmy ochroniarskiej miał oddać niekontrolowany strzał w kierunku innego wartownika.

Według nieoficjalnych informacji mężczyzna został postrzelony w plecy.

Zabezpieczono broń, z której padł strzał. Sprawdzane będzie m.in. czy cywilni wartownicy mieli wymagane kwalifikacje, w tym pozwolenie na broń.

Śledczy przesłuchują m.in. świadków tego zdarzenia, wykonywane są również oględziny miejsca, w którym doszło do tego wypadku. Dla dobra śledztwa prokuratorzy na razie nie ujawniają więcej szczegółów. 

Wieczorem komunikat w tej sprawie wydało Ministerstwo Obrony Narodowej. W dniu 30.11.2017 r. w jednostce wojskowej w Orzyszu doszło do śmiertelnego postrzelenia pracownika SUFO, prawdopodobnie w wyniku oddania niekontrolowanego strzału. Do zdarzenia doszło w pomieszczeniu, w którym firma przechowywała i wydawała broń przed udaniem się na posterunki ochronne. Prokuratura Rejonowa w Piszu wyjaśnia okoliczności i przyczyny zdarzenia - czytamy w piśmie resortu.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

(j., mpw)