Jest wyrok ws. śmiertelnego pobicia rapera Tomasz J., pseudonim Papug. Mężczyzna zginął w marcu 2013 roku w krakowskiej Nowej Hucie. Sąd skazał czterech mężczyzn na kary od trzech lat i dziewięciu miesięcy więzienia do ośmiu lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Zgodnie z orzeczeniem sądu, każdy z oskarżonych ma zapłacić po 25 tys. zł na rzecz oskarżycieli posiłkowych, czyli rodziców i siostry Tomasza J. - jako zadośćuczynienie za doznane krzywdy.

Oskarżony Tomasz L. został skazany na osiem lat więzienia, Artur L. na 6,5 roku pozbawienia wolności, a Paweł Ch. na sześć lat. Według ustaleń śledztwa, mężczyźni mieli podczas bójki zadawać ciosy ostrymi narzędziami. Paweł K., który także uczestniczył w pobiciu, został skazany na 3 lata i 9 miesięcy więzienia (w tym także za nielegalne posiadanie broni).

Do bójki doszło 14 marca 2013 roku na os. Szkolnym. Mimo szybko podjętej reanimacji - najpierw przez policjanta, a później przez ratownika medycznego - 20-letni raper zmarł z wykrwawienia. Miał co najmniej kilka ran ciętych zadanych ostrym przedmiotem.

(mpw)