Strażacy opanowali pożar w Zakładzie Przerobu Odpadów Przemysłowych w Myszkowie w Śląskiem. Zapaliła się hala przy ulicy Pułaskiego. Dogaszanie pogorzeliska może potrwać jeszcze wiele godzin.

Nie ma informacji o poszkodowanych. Na miejscu jest ponad 30 jednostek straży pożarnej.

Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, cała hala o wymiarach ok. 40 na 60 metrów objęta była już ogniem. W czasie akcji budynek zawalił się. Zapaliło się także znajdujące się obok składowisko z materiałami i odpadami, które przetwarzane są w tym zakładzie.

Specjalny pluton chemiczny na miejscu ma sprawdza jakość powietrza. Nie podjęto decyzji o ewakuacji mieszkańców. Zakład Przerobu Odpadów Przemysłowych w Myszkowie, gdzie doszło do pożaru, zajmuje się odzyskiem i recyklingiem odpadów przemysłowych i poużytkowych. Posiada linię do pełnego recyklingu zużytych filtrów olejowych, paliwowych i powietrznych oraz sorbentów, czyściw i zaolejonych ubrań roboczych, a także linię technologiczną do odzysku odpadów skórzanych, gumowych, tekstylnych i z tworzyw sztucznych. Może też wytwarzać z opadów paliwa alternatywne.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.