Prokuratura ostrzega przed inwestowaniem w Aspen Holding. Śledczy z podkarpackiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej prowadzą śledztwo w związku z podejrzeniem oszustw dokonanych na szkodę wielu osób - klientów tej platformy.

Do klientów spod numerów zaczynających się od kombinacji cyfr 48 71 716 dzwonią osoby podające się za doradców inwestycyjnych i namawiają do kupowania kryptowalut za pośrednictwem strony aspenholding.com. Wpłacone pieniądze trafiały na zagraniczne platformy inwestycyjne i internetowe kantory.

Z ustaleń śledztwa wynika, że wszystkie osoby, które zainwestowały - straciły swoje pieniądze. Śledczy proszą, by o każdej próbie kontaktu ze strony firmy informować policję i prokuraturę.

Wspomniany w artykule Aspen Holding nie jest w żaden sposób powiązany z Aspen Holding sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Jak zapewnia w dokumencie przesłanym naszej redakcji prezes firmy, jego spółka, "nie prowadzi i nigdy nie prowadziła jakiejkolwiek działalności w zakresie dokonywania inwestycji finansowych ani też działalności w zakresie pośrednictwa finansowego". Jak dodaje, wystąpiła jedynie zbieżność z nazwą firmy spółki Aspen Holding sp. z o.o. "Są to dwa różne, odrębne podmioty" - podkreśla. 

Opracowanie: