Wzrosły poziomy rzek w województwie śląskim. Wisła i Odra już w trzech miejscach przekroczyły stany ostrzegawcze. To skutki ostatnich intensywnych opadów deszczu w regionie. W kilku miejscach na Podbeskidziu poważnie uszkodzone są drogi.

W Jawiszowicach Wisła przekroczyła stan ostrzegawczy o ponad metr. Podobne jest na Odrze w Raciborzu-Miedoni. O ponad 20 centymetrów Odra przekracza także stan ostrzegawczy w Krzyżanowicach.

Do stanów alarmowych we wszystkich tych miejscach brakuje jeszcze około metra, a deszcz na razie nie pada.

W Lipowej koło Żywca nie da się dojechać do dwóch przysiółków, bo na lokalnej drodze woda zerwała most. W całej gminie nadal obowiązuje też pogotowie przeciwpowodziowe. Z kolei w powiecie Bielskim, na drodze Buczkowice-Godziszka, w trzech miejscach woda oberwała pobocza i krawędzie jezdni.

Będzie padać

Pogoda nas nie rozpieszcza - będzie padać. Na dłuższe chwile ze słońcem - ale tylko do południa - mogą dziś liczyć mieszkańcy: Opolszczyzny, Dolnego i Górnego Śląska oraz Małopolski.

Poza tym sporo chmur i opady deszczu, które na zachodzie i w centrum kraju mogą być intensywne. Na Pomorzu Gdańskim, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Mazowszu możliwe burze.

Termometry pokażą przeważnie od 11 do 17 stopni.

W każdej chwili możesz wysłać nam informację, zdjęcia lub film na Gorącą Linię RMF FM.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.