RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Siedmioosobowy bus, a w nim… 21 osób

Publikacja: Środa, 10 stycznia (11:48) Aktualizacja: Środa, 10 stycznia (11:00)

20 osób w 7-osobowym busie przewoził obywatel Mołdawii zatrzymany minionej nocy przez pograniczników na polsko-niemieckiej granicy w Olszynie w Lubuskiem. Wiózł z Mołdawii do Niemiec swoich rodaków – poinformował rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG Rafał Potocki.

W mercedesie na mołdawskich numerach rejestracyjnych oprócz kierowcy jechało 20 osób. Część pasażerów odbywała wielogodzinną podróż w przestrzeni bagażowej na kole zapasowym lub torbach.

Wszyscy przebywają w naszym kraju legalnie, choć już sam sposób podróżowania raczej taki nie był. Kierujący naraził swoich rodaków na duże niebezpieczeństwo. Auto jest zarejestrowane na siedem osób - powiedział PAP Potocki.

26-letni kierowca busa dostał 500 zł mandatu. Policja zatrzymała mu prawo jazdy. Niewykluczone, że sprawa trafi także do sądu. Jego pasażerowie musieli znaleźć inny środek transportu do Niemiec.

(mpw)

Źródło: PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: