RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Sieć antypedofilska zaczyna działać w Polsce

Publikacja: Środa, 13 sierpnia (07:10) Aktualizacja: Środa, 13 sierpnia (07:00)

Największa międzynarodowa organizacja walcząca z pedofilią w Kościele zakłada oddziały w Polsce - informuje "Gazeta Wyborcza".

SNAP (Survivors Network of those Abused by Priests - sieć współpracy ocalonych, którzy padli ofiarą nadużyć seksualnych ze strony księży) zrzesza ofiary księży pedofilów. Powstała w 1989 r. w USA, ma przedstawicieli w 56 krajach. Za jej sprawą w USA zbankrutowało 11 diecezji, a odszkodowania idą w setki milionów dolarów.

W Polsce w każdej archidiecezji albo województwie powołany zostanie lokalny lider, który będzie zbierał informacje na temat ofiar i oprawców. Wiedza ta będzie wykorzystana w procesach karnych i cywilnych o odszkodowania.

Więcej na ten temat w najnowszej "Gazecie Wyborczej".

(mal)

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: