Zabrakło Wam dziś czasu na przeglądnięcie wiadomości? Nie wiecie, czy coś Wam nie umknęło? Przygotowaliśmy dla Was przegląd najważniejszych wydarzeń dnia z kraju, ze świata, sportu i nauki. Nie zabraknie też ciekawostek w sam raz na półmetek tygodnia!

"Zespół parlamentarny Antoniego Macierewicza wykorzystuje sfałszowane materiały dla poparcia swoich hipotez" - ogłosił w oficjalnym komunikacie rządowy zespół kierowany przez Macieja Laska. Chodzi o zdjęcie skrzydła rozbitego tupolewa, które - według rządowych ekspertów - zostało sfałszowane w komputerze. Na czym miało polegać to fałszerstwo - przeczytacie TUTAJ. A jak zarzuty zespołu Laska odpierał Antoni Macierewicz, sprawdźcie TU.

Profesor z Politechniki Wrocławskiej do aresztu

W Legnicy sąd zdecydował o tzw. warunkowym aresztowaniu prof. Adama J. z Politechniki Wrocławskiej. Trzech innych naukowców z tej uczelni ma zakaz opuszczania kraju. Wszyscy są podejrzani o wyłudzenie m.in. z resortu nauki 1,7 mln zł funduszy na badania. Podejrzani to znani pracownicy zakładu sztucznej inteligencji i projektowania algorytmów w Instytucie Informatyki, Automatyki i Robotyki Politechniki Wrocławskiej. Więcej TUTAJ.

Czarny scenariusz: Pacjenci będą bez pomocy

Reporter RMF FM Mariusz Piekarski dotarł do informacji, które wskazują, że w styczniu w służbie zdrowia może zapanować chaos. Szpitale i przychodnie zostaną bez kontraktów, a pacjenci - bez lekarzy i pomocy medycznej. Narodowy Fundusz Zdrowia nie może zacząć przygotowań do podpisywania kontraktów medycznych na przyszły rok, ponieważ Ministerstwo Zdrowia wciąż nie wydało rozporządzeń koszykowych dotyczących tego, ile i za co ma płacić Fundusz. Szczegóły sprawy znajdziecie TUTAJ.

Znaleźli ciało drugiego polskiego alpinisty

Rano napłynęła tragiczna informacja z Kaukazu. Znaleziono ciało drugiego z trójki polskich alpinistów zaginionych w drodze ze szczytu Kazbek. Wciąż nie udało się natomiast odnaleźć ostatniego Polaka z zaginionej dwa tygodnie temu grupy. Więcej przeczytacie TU.

Na pokładzie statku Greenpeace'u znaleziono narkotyki

W poważnych kłopotach znaleźli się aktywiści z Greenpeace’u. Podczas przeszukania statku "Arctic Sunrise" na pokładzie znaleziono narkotyki. Tak przynajmniej twierdzą Rosjanie. Organizacja przekonuje, że żadnych narkotyków na pokładzie nie było. Stanowiska obu stron znajdziecie TUTAJ.

Nobel z chemii

Środa to także kolejny dzień noblowski. Tym razem odznaczenia przyznano z chemii. Królewska Szwedzka Akademia Nauk wyróżniła w tym roku Martina Karplusa, Michaela Levitta i Arieha Warshela za modelowanie złożonych układów chemicznych. Dzięki ich pracy chemia eksperymentalna przeniosła się ze szklanych naczyń w świat wirtualny, gdzie nowych odkryć można dokonywać jeszcze szybciej. Szczegóły tych odkryć są TU. 

Sanok nie umorzy Autosanowi długu

Mimo demonstracji i próśb mieszkańców władze Sanoka nie umorzą Autosanowi 1,3 mln złotych długu. Firma jest w tej chwili w stanie upadłości. Burmistrz miasta tłumaczył w rozmowie z reporterem RMF FM Maciejem Grzybem, że na anulowanie firmie długu nie pozwalają przepisy, a poza tym miasta nie stać na taki gest. O sprawie przeczytacie TUTAJ.

Co zawodzi w grze naszych piłkarzy?

A fanów piłki nożnej z pewnością zaskoczył asystent trenera polskiej kadry. Zdradził w rozmowie z dziennikarzem RMF FM, jaki jest największy problem naszej drużyny. Okazuje się, że... "jest to gra jako całość". Cały wywiad znajdziecie TU.

Pilot zasłabł, pasażer lądował

Sceny jak z filmu rozegrały się w Anglii. Pilot małej, czteromiejscowej Cesny 172 zasłabł w czasie lotu. Jego miejsce zajął pasażer z minimalnym doświadczeniem i... szczęśliwie wylądował. Z ziemi pomagał mu przez radio instruktor lotnictwa Roy Murray. Chcecie dowiedzieć się więcej? Zajrzyjcie TU.

Oto najlepszy kandydat na męża

W środę pojawił się również ciekawy sondaż, którego przeprowadzenie zlecili Pracodawcy RP i Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Wynika z niego, że najbardziej szanowany przez polskie kobiety zawód to lekarz, ale najlepszym kandydatem na męża jest... przedsiębiorca. Jaki jeszcze zawód jest pożądany? Przeczytajcie!