Do co najmniej 9 napadów na starsze osoby doszło od początku sierpnia na dwóch bydgoskich osiedlach: Kapuściskach i Wyżynach. Bardzo możliwe, że we wszystkich przypadkach napastnikiem był ten sam mężczyzna - zgadza się bowiem sposób działania napastnika.

Połknął łańcuszek, żeby pozbyć się dowodu

Policjanci z Warszawy zatrzymali 35-latka, który napadł na jedną z pasażerek tramwaju. Zerwał kobiecie łańcuszek z szyi a potem próbował uciec. Na jej krzyki zareagowali inni pasażerowie i motorniczy, który zablokował drzwi pojazdu. Złodziej, żeby pozbyć się dowodu winy, połknął łup. czytaj więcej

Ataki na seniorów zaczęły się 6 sierpnia. Za każdym razem jest podobnie: napastnik zachodzi ofiarę od tyłu, popycha ją i przewraca, a następnie ucieka z łupem - torebką lub portfelem. Na razie nie udało się stworzyć portretu pamięciowego sprawcy, bo wersje poszkodowanych się różnią. Wszyscy są zgodni natomiast co do tego, że zaatakował ich młody mężczyzna w bluzie z kapturem.

Mimo rozbieżności, z uwagi na podobny sposób działania policja podejrzewa, że przynajmniej w kilku przypadkach napastnikiem mogła być ta sama osoba. Jak na razie nie ma jednak całkowitej pewności, a śledztwo jest w toku.