Sędziowie sądu rejonowego w Opolu podjęli uchwałę, w której skarżą się na policjantów, media i polityków ws. aresztowania samotnej matki. Po zatrzymaniu kobiety dwójka jej małych dzieci trafiła do pogotowia opiekuńczego. Sędziowie podkreślają, że pani Joanna - przedstawiana jako ofiara - również jest winna zaistniałej sytuacji.

W wydanej uchwale sędziowie zaznaczają, że mimo otrzymywania licznych pouczeń, orzeczeń i zawiadomień, zatrzymana przez policje kobieta nie interesowała się swoją sytuacją prawną i pozbawiła siebie możliwości skorzystania z odroczenia, rozłożenia na raty czy zamiany kary grzywny na prace społeczne.

W dokumencie dostało się też policji za organizację i przebieg zatrzymania, oraz politykom, którzy wypowiadając się w tej sprawie próbują poprawić swój wizerunek, szkodząc wizerunkowi sądownictwa.

Zatrzymana za dług

Matka dwójki dzieci aresztowana przez policję za dwa tysiące złotych długu wobec urzędu skarbowego. Po zatrzymaniu dwójka jej małych dzieci - 2-latka i 6-latek - trafiło do pogotowia opiekuńczego. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych po przeprowadzonej kontroli stwierdziło, że funkcjonariusze policji działali zgodnie z prawem i nie naruszyli przepisów.