Sanepid zajmie się sprawą tajemniczej choroby tropikalnej, którą były prezydent Aleksander Kwaśniewski zaraził się na Filipinach - powiedział RMF FM, Marek Cichy z Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Pismo do powiatowej stacji sanitarnej skierował minister Paweł Policzkiewicz.

Zastępca głównego inspektora sanitarnego skierował wewnętrzne pismo, bo jest to w jego kompetencjach i jeżeli chodzi o epidemiologię podlega ono pod pana ministra Policzkiewicza. To jest rutynowe wszczęcie postępowania jeżeli chodzi o zakażenie chorobami zakaźnymi - wyjaśniał dla RMF FM, Marek Cichy.

Sam Kwaśniewski, który jest twarzą kampanii wyborczej LiD, zbiera siły przed poniedziałkową debatą z Donaldem Tuskiem. W związku z tym nie weźmie udziału w zaplanowanych na jutro i sobotę konwencjach partii. Wojciech Olejniczak poinformował, że decyzja jest podyktowana zmianą strategii wyborczej.

Debatowe zamieszanie w końcu rozwiązane? Rozmowa, której miało nie być, jednak będzie. Aleksander Kwaśniewski spotka się w najbliższy poniedziałek w telewizyjnej debacie z Donaldem Tuskiem. Trzy dni wcześniej lider PO zmierzy się na słowa z premierem Jarosławem Kaczyńskim. czytaj więcej

Nie będzie więc jutro we Wrocławiu, nie będzie w Zielonej Górze. Ja będę go zastępował, a będzie w niedzielę w Łodzi - tłumaczy szef sztabu wyborczego LiD Wojciech Olejniczak.

Pytany, czy decyzja o nieobecności byłego prezydenta na konwencjach ma związek z doniesieniami mediów, że Kwaśniewski był nietrzeźwy na wiecu LiD w Szczecinie, Olejniczak odpowiedział, iż ma związek z "bezpardonowym atakiem jaki przepuściły na Aleksandra Kwaśniewskiego media i politycy innych partii".

Aleksander Kwaśniewski tłumaczy swoje dziwne zachowanie podczas konwencji LiD w Szczecinie. Były prezydent mówi, że cierpi na wirusową chorobę tropikalną, na którą zachorował na Filipinach i zażywa bardzo mocne leki. Tak skomentował sugestie mediów, że w Szczecinie wystąpił pijany. czytaj więcej

W Szczecinie we wtorek były prezydent podczas wiecu LiD-u i na konferencji prasowej sprawiał wrażenie niedysponowanego, komentatorzy sugerowali, że był pijany. Kwaśniewski powiedział w środę, że cierpi na wirusową chorobę tropikalną, na którą zachorował na Filipinach i zażywa bardzo mocne leki, i to było przyczyną nietypowego zachowania.