Są pierwsze wyroki po zamieszkach podczas meczu Zawisza Bydgoszcz - Widzew Łódź, do których doszło 23 listopada. Trzech chuliganów trafi do więzienia. Decyzję w sprawie kolejnych ośmiu sąd podejmie najprawdopodobniej w ciągu tygodnia.

Wyroki usłyszało trzech pseudokibiców ŁKS-u Łódź, którzy podczas drugiej połowy meczu między Zawiszą a Widzewem próbowali dostać się na stadion, choć nie mieli biletów. Wtedy doszło do starć z policją. Dwóch z nich skazano na cztery miesiące więzienia, a jednego na sześć miesięcy. Wszyscy dostali też trzyletnie zakazy stadionowe.

Po zamieszkach zatrzymano łącznie 16 osób. Trzech chuliganów przyznało się do winy i dobrowolnie poddało się karze. Usłyszeli oni wyroki do półtora roku więzienia w zawieszeniu i muszą zapłacić nawet 10 tysięcy złotych grzywny.

W ciągu tygodnia sąd rozpatrzy w trybie przyspieszonym jeszcze osiem spraw dot. pseudokibiców, którzy nie przyznali się do winy. Można się więc spodziewać kolejnych wyroków. Ostatnich dwóch chuliganów będzie odpowiadało za swoje czyny w normalnym trybie.

(abs)