"Uważam, że propozycje składane przez PiS i prezydenta Andrzeja Dudę są nierealne i nieodpowiedzialne" - powiedział w rozmowie z dziennikarzami Interii Ryszard Petru, lider Nowoczesnej. "Mam nadzieję, że prezydent Duda poczuł odpowiedzialność za kraj - dodał.

Dziennikarze zapytali Petru m.in. o to, czy widzi wspólny mianownik z Pawłem Kukizem. Na pewno mamy wspólny mianownik z ludźmi, którzy głosowali na Kukiza. Wszyscy oni chcą głębokiej zmiany naszego kraju. Sądzę, że wiele osób potrzebuje takiego zrywu energetycznego, żeby w końcu Polska stała się krajem z perspektywami, który szybko się rozwija - mówił. To nie może być wybór między Platformą a PiS - przekonywał.

Prezydent Duda na szczęście wycofuje się z pierwszych swoich propozycji, które składał w kampanii wyborczej. Mam nadzieję, że wycofa się z kolejnych i poczuł odpowiedzialność za kraj - stwierdził Ryszard Petru. Polityk wyjaśnił też, co oznacza nowe logo ugrupowania, które zmieniło wizerunek. Od piątku do tej pory "NowoczesnaPL" występuje już bez "PL" na końcu. Wzbogaciła się za to o kropkę z przodu. Ta kropka z przodu oznacza karteczkę, która była elementem naszych konsultacji programowych. To też symbol, mówiący: zamknijmy minione 25 lat. Dużo się udało, ale dużo jest do zrobienia - powiedział