W środę do godziny 20 zamknięta będzie zakopianka, główna trasa łącząca Kraków z Zakopanem. Chodzi o odcinek drogi pomiędzy Lubniem a Skomielną Białą. Wszystko przez konieczny remont nawierzchni. Małopolska policja wyznaczyła objazd drogą wojewódzką numer 968 i trasą krajową numer 28.

Zakopianka, na odcinku Lubień-Skomielna Biała będzie zamknięta przez jeden dzień. Ruch będzie odbywał się objazdem. Kierowcy nie przejadą do godziny 20.

Ruch usprawniać mają patrole policji na skrzyżowaniach: w Lubniu (DK S7 z DW 968), w Skomielnej Białej (DK nr 7 z DK nr 28) i w Mszanie Dolnej (DK nr 28 z DW 968).

Dojazd do miejscowości Krzeczów możliwy będzie tylko od strony Lubnia, natomiast dla mieszkańców Naprawy, mieszkających przy DK nr 7 od strony Skomielnej Białej.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, remont nawierzchni jest konieczny, bo warstwa ścieralna jest już zbyt mało szorstka.

Remontowany odcinek zakopianki jest kręty i często dochodzi na nim do wypadków. Żeby kierowcy mogli bezpiecznie podróżować, trzeba usunąć starą warstwę i położyć nową.

(ug)