Dramatyczne skutki nawałnicy w Gnieźnie. Runął dach Galerii Gniezno przy ulicy Pałuckiej. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Informację i zdjęcia dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

Dach zawalił się pod naciskiem wody. Było słychać jakieś trzaski, huk. Potem wszystkich poproszono o opuszczenie galerii - opisywał świadek wypadku. Według jego relacji, najmocniej ucierpiały magazyny jednego ze sklepów obuwniczych.

Jak poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt, zawaliło się ok. 200 mkw. dachu. Na miejsce pojechali policjanci i strażacy. Ci ostatni tak zabezpieczyli budynek, by nie doszło do wtórnego zalania. Byłoby to tym bardziej niebezpieczne, że na podłodze w całej galerii jest ok. 2-3 cm wody.

Po intensywnych opadach deszczu, które przeszły nad Gnieznem, mamy również informację o wodzie przedostającej się przez dach w innym dużym obiekcie handlowym w mieście. Tam również nie ma osób poszkodowanych - dodał.

Nadzór budowlany sprawdził w obu obiektach uszkodzenia konstrukcji budynków i zdecydował, że galeria będzie zamknięta do odwołania.

W sumie strażacy otrzymali w niedzielę ok. 60 zgłoszeń dotyczących szkód związanych z opadami deszczu w okolicach Gniezna.