Podejrzany o szpiegostwo dla Rosji prawnik Stanisław S. złożył prośbę o odbycie wolontariatu w Ministerstwie Gospodarki, ale odpowiedź była negatywna - dowiedziała się w resorcie Polska Agencja Prasowa. W tej chwili S. ma już zarzut pracy na rzecz obcego wywiadu i został aresztowany na trzy miesiące.

Według departamentu komunikacji ministerstwa, "o wolontariat w MG może się ubiegać każda osoba, która spełnia określone kryteria". Osoba o nazwisku wskazanym przez media złożyła prośbę o odbycie wolontariatu. Odpowiedź była negatywna - podał resort.

Stanisław S., prawnik o podwójnym obywatelstwie, został w piątek aresztowany na trzy miesiące. O areszt wniosła Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, która postawiła mu zarzut pracy na rzecz obcego wywiadu, za co grozi od roku do 10 lat więzienia.

S. został zatrzymany w środę. Tego samego dnia Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała również podpułkownika Wojska Polskiego. On również usłyszał zarzut pracy na rzecz obcego wywiadu i został aresztowany na trzy miesiące.

Według informacji RMF FM, aresztowany wojskowy to ppłk Zbigniew J., zatrudniony w Departamencie Szkolenia i Promocji Obronności MON.


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: "To był celny strzał polskich służb w GRU". Relacje posłów po tajnym posiedzeniu speckomisji

(edbie)