O kilkanaście centymetrów przybrała w ciągu minionej doby Warta w Wielkopolsce. Dzisiaj na moście Rocha w Poznaniu rzeka miała 589 cm, czyli o 139 ponad stan alarmowy. Obniża się natomiast poziom Prosny. Na wodowskazie w Piwonicach stan alarmowy jest nadal przekroczony, ale w ciągu doby obniżył się o 14 cm.

Stan Warty w Poznaniu wzrósł w ciągu minionej doby o 14 cm. na Warcie został zlikwidowany zator lodowy na wysokości Mierzyna w powiecie międzychodzkim. Zator i wysoki stan wód utrzymuje się jeszcze w okolicach Nowego Zatomia , gdzie zamknięty jest odcinek drogi nr 198.

Do odwołania zamknięta jest droga krajowa S10 (obwodnica Wyrzyska) pomiędzy Piłą a Bydgoszczą. Samochody jeżdżą przez centrum miasta. Utrudnienia występują też na drodze wojewódzkiej nr 433 (powiat kościański), gdzie na odcinku Gądki - Żerniki na długości ok. 80 metrów ruch odbywa się wahadłowo, w wyniku przelewania się przez jezdni wody z rowów melioracyjnych.

Straż Pożarna przez całą dobę prowadzi akcje odpompowywania wody z piwnic. W ciągu minionej doby wielkopolscy strażacy byli wzywani ponad 120 razy. Służby Prowadzą też stały monitoring i uczestniczą w naprawach wałów przeciwpowodziowych.