RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pustoszeją centra miast. Ludzie uciekają

Publikacja: Wtorek, 19 listopada (06:10) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Ludzie uciekają ze śródmieść - najbardziej zdegradowanych części miast. A w centrum zostają biedniejsi - alarmują specjaliści na łamach "Gazety Wyborczej".

Jedna piąta powierzchni polskich miast jest zdegradowana. Ponad połowa takich miejsc to ich historyczne centra - wynika z badań Instytutu Rozwoju Miast w Krakowie.

Przekłada się to na niemal masową ucieczkę mieszkańców. Można to zauważyć m.in. w Katowicach. Tam w ciągu ostatnich 6 lat ze śródmieścia Katowic wymeldowało się prawie 6 tys. osób.

Dr Robert Krzysztofik z Uniwersytetu Śląskiego uważa, że miasto z mniejszą liczbą mieszkańców jest coraz trudniej utrzymać.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: