Trzech mężczyzn postanowiło dostać się do domu znajomego w niecodzienny sposób. Po braku reakcji na pukanie do drzwi wszyscy wsiedli do samochodu, rozpędzili się i przebili do środka. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Historia wydarzyła się w miejscowości Maliniak koło Morąga w Warmińsko-Mazurskiem. Trzech mężczyzn w wieku od 25 do 68 lat postanowiło odwiedzić mieszkającego tam 40-latka. Właściciel domu obawiając się o swoje zdrowie nie reagował na pukanie i nie otwierał drzwi. Nieproszeni goście jednak nie dali za wygraną i postanowili w inny sposób dostać się do środka.

Cała trójka wsiadła do samochodu i po rozpędzeniu się wjechała w drzwi wyłamując je ze ściany. Po wejściu do środka mężczyźni pobili 40-latka i odjechali. Policji udało się najpierw ustalić ich miejsce zamieszkania, a potem zatrzymać. Wszyscy usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, naruszenia miru domowego oraz pobicia. Tłumaczyli, że mają konflikt z 40-latkiem, który miał im coś ukraść. Funkcjonariusze podkreślają jednak, że ich zeznania były mało spójne.

(ł)