RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

PSL chce, by piwosze złożyli się na drogi

Publikacja: Środa, 6 listopada (05:27) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Podwyżka akcyzy może także objąć browary. Jak powiedziała „Pulsowi Biznesu” posłanka PSL Genowefa Tokarska, jej partia chce zwiększyć akcyzę na piwo o 10-15 proc.

Akcyza ostatnio wzrosła w 2009 r., więc w zasadzie będzie to podwyżka o inflację - uważa posłanka PSL. Ze wstępnych szacunków wynika, że przyniosłoby to dodatkowo 1,3 mld zł. Za te pieniądze samorządy mogłyby remontować drogi, bowiem z rządowego programu budowy tzw. schetynówek, cofnięto 750 mln zł. Amatorzy piwa, płacąc kilkanaście groszy więcej za butelkę, mogliby tę dziurę załatać - tłumaczy Genowefa Tokarska.

Pomysł podoba się samorządowcom, natomiast branża piwna przekonuje, że to katastrofa - czytamy w "Pulsie Biznesu".

(mpw)

Źródło: PAP
Tagi: alkohol drogi

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: