Pociąg czy samolot? O mobilności po pandemii dyskutowali eksperci w ramach pierwszego w tym roku Przystanku IDEA. Choć wszyscy tęsknimy za swobodnym podróżowaniem, nic nie wskazuje na szybki powrót turystycznych nawyków, które znamy sprzed pandemii. Bezpieczeństwo i komfort podróży stały się dla wszystkich priorytetem. Pasażerowie dbają o nie, zachowując dystans i stosując się do wymogów sanitarnych, pracownicy środków zbiorowej komunikacji dokładają wszelkich starań, by zapewnić podróżującym jak największy komfort w tej trudnej sytuacji. Mobilność systematycznie zyskuje nowy wymiar.

Mobilność systematycznie zyskuje nowy wymiar także w związku z wyzwaniami klimatycznymi. Programy takie jak Zielona Kolej odpowiadają na potrzeby redukcji emisji CO2 i śladu węglowego pasażerów.

O mobilności po ustaniu pandemii, ekologicznej świadomości podróżujących, komforcie podróży oraz trudnym wyborze między podróżami własnymi środkami transportu a tymi zbiorowymi rozmawialiśmy z wyjątkowymi ekspertami.

Byli z nami:

- prof. dr hab. Wojciech Paprocki - Szkoła Główna Handlowa w Warszawie,
- dr Jakub Majewski - Prezes Zarządu, Fundacja Pro Kolej,
- Leszek Hołda - Członek Zarządu, PKP Energetyka,
- dr Dominik Boniecki - analityk rynku lotniczego.

Moderatorem rozmowy był dziennikarz RMF FM Paweł Balinowski.

Dyskusja transmitowana była na facebookowym profilu Open Eyes Economy i na kanale YouTube. Zobaczcie!

Podobnie jak dotychczasowe spotkania z cyklu Przystanek IDEA także i to tłumaczone było na polski język migowy.