Zapraszamy klasy III, IV i V szkół podstawowych wraz z nauczycielami do udziału w wyjątkowej imprezie sportowej "Bezpieczne wakacje 2019", która odbędzie się 17 i 18 czerwca w Krakowie. Projekt ma przygotować uczniów do spędzenia bezpiecznych wakacji - czy to na koloniach, czy w domu, nad wodą czy w górach Będzie gwarnie, wesoło, z mnóstwem atrakcji.

W programie imprezy przewidziano m.in. charytatywny bieg Wawel School Run, konkurs plastyczny "Bezpieczni na wakacjach", gry integracyjne i team buildingowe dla zespołów, turniej siatkówki ręcznikowej, mega piłkarzyki, puchar dla walecznych, zdrowy poczęstunek w strefie relaksu - obwarzanek, owoce, a do picia "Kranowianka", przydatny kurs języka migowego. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji.

Ogłosimy, że wakacje się zaczynają! Będzie jak w Akademii Pana Kleksa będziemy się cieszyć - zaprasza Agnieszka Pleti z Poland Biznes Run, partnera akcji. Dzieci muszą bezpiecznie wyjechać na wakacje. Muszą dowiedzieć się, jak zachowywać się nad wodą, co zrobić na drodze, by było bezpiecznie, by wszystkie wróciły do nas całe i zdrowe.

Sporą atrakcją będą 24 ogromne dinozaury, ruszające się i wydające odgłosy - opowiada Agnieszka Pleti. To wystawa, którą od 15 czerwca będzie można oglądać pod Halą Stulecia Cracovi.

Na koniec imprezy każdy z uczestników otrzyma "Paszport" uprawniający do wyjazdu na bezpieczne wakacje. Co w nim znajdzie? Praktyczne porady, jak i gdzie zgłosić zagrożenia oraz jakich zasad bezpieczeństwa przestrzegać w różnych sytuacjach - w mieście, w podróży, nad wodą, w lesie, ze zwierzętami czy wreszcie w sieci.

Zapraszamy, bo o bezpieczeństwa nigdy za wiele, zwłaszcza przed wakacjami - czasem przygód i eksperymentów. Dla wszystkich (także nauczycieli!) organizatorzy przewidzieli upominki.

Zgłoszenia udziału klasy może dokonać tylko jej opiekun poprzez formularz rejestracyjny dostępny na bezpiecznewakacje.krakow.pl.

Impreza odbędzie się 17 i 18 czerwca przy Kärcher Hali Cracovii na ul. Focha 40 w Krakowie.