Przewozy Regionalne opublikowały już rozkład jazdy na trasach, które jutro - w następstwie porozumienia - spółka przejmie od Kolei Śląskich. Chodzi o pięć połączeń na granicach województwa śląskiego. To linie: Opole-Gliwice, Kędzierzyn-Koźle-Gliwice, Kędzierzyn Koźle-Racibórz, Częstochowa-Łódź i Częstochowa-Kielce.

Od soboty w całym województwie ma zacząć obowiązywać zmieniony rozkład jazdy pociągów. Pociągi Przewozów Regionalnych będą ponownie obsługiwać pięć wspomnianych tras, a na pozostałych nadal mają jeździć Koleje Śląskie. Jest to możliwe dzięki zawartemu wczoraj porozumieniu Przewozów Regionalnych z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Zmiany mają przynieść pasażerom korzyści, np. wyeliminować uciążliwych przesiadki na stacjach leżących na granicach województw. Od najbliższej soboty pociągi na przejętych przez Przewozy Regionalne trasach będą kursowały w dłuższych relacjach, zapewniając bezpośrednie połączenia Opola z Gliwicami, Częstochowy z Kielcami oraz Łodzi, Koluszek i Piotrkowa Trybunalskiego z Częstochową.

Rozkład jazdy pociągów na trasach ważne od 15 grudnia 2012 roku

Chaos na torach po przejęciu połączeń przez Koleje Śląskie

Przejęcie pięciu połączeń przez Przewozy Regionalne ma zakończyć chaos, który w niedzielę zapanował na torach w Ślaskiem. To wówczas Koleje Śląskie przejęły wszystkie połączenia w województwie wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy w nocy z 8 na 9 grudnia. Okazało się, że od poniedziałku 10 grudnia przewoźnik odwołuje po kilkadziesiąt pociągów dziennie. Te, które wyjechały na tory notowały opóźnienia, a pasażerowie narzekają na brak informacji.