Policja z Będzina odnalazła poszukiwaną od kilku dni rodzinę, która może być związana ze sprawą śmierci chłopca, znalezionego dwa lata temu w Cieszynie. Wśród zatrzymanych jest między innymi kobieta, która może być matką dziecka. Policjanci nie ujawniają na razie żadnych informacji.

Zaginięcie rodziny zgłosiła babcia. Policja potwierdza teraz odnalezienie czterech osób - dwójki rodziców i dwóch córek. W rodzinie miał być jeszcze 4-letni chłopiec. Funkcjonariusze nie podają jednak, czy jego również odnaleziono.

Kiedy rozpoczynano poszukiwania, policja znalazła zdjęcia chłopca. Okazało się wówczas, że jest on bardzo podobny do dziecka, którego ciało odnaleziono dwa lata temu w Cieszynie. Jak jednak usłyszał od jednego z policjantów reporter RMF FM Marcin Buczek, obie sprawy zaczęto łączyć nie tylko z powodu tych zdjęć. Sąsiedzi rodziny mieli zeznać, że dziecka dawno nie widzieli.

Oficjalnie policja nie ujawnia na razie, co powiedzieli odnalezieni w sobotę rodzice.

Tajemnicza historia z Cieszyna

19 marca 2010 roku dwaj chłopcy zauważyli w stawie na obrzeżach Cieszyna zwłoki dziecka. Ciało leżało tam kilka dni. Przyczyną śmierci był uraz jamy brzusznej. Pod koniec kwietnia chłopiec został pochowany w Cieszynie. Nie udało się ustalić jego tożsamości.

Pod koniec kwietnia bieżącego roku bielska prokuratura okręgowa umorzyła śledztwo w sprawie śmierci dziecka. Nie wykryto sprawców przestępstwa. Wykonane na szeroką skalę czynności, w tym weryfikacja pochodzących z różnych źródeł, także anonimowych, informacji, nie doprowadziły do ustalenia tożsamości dziecka oraz wykrycia sprawcy lub sprawców przestępstwa. Z uwagi na wyczerpanie środków dowodowych, podjęto decyzję o umorzeniu postępowania przygotowawczego - głosił komunikat.

Prokuratura zapewniła, że umorzenie to nie oznacza jednak zakończenia poszukiwań. Zapewniono, że jeśli pojawią się nowe okoliczności, które pozwolą ustalić tożsamość dziecka lub zabójców, sprawa zostanie wznowiona. Służyć ma temu między innymi wprowadzenie kodu DNA dziecka do bazy danych Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji.