Zamieszki na Ukrainie, wniosek ws. Trynkiewicza i przegrany mecz polskich piłkarzy ręcznych. Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń w kraju i za granicą.

Biegli ocenią stan Trynkiewicza

Do Sądu Okręgowego w Rzeszowie trafił wniosek o uznanie Mariusza Trynkiewicza za osobę z zaburzeniami psychicznymi stwarzającą zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób. Sąd powołał biegłych - do końca stycznia przygotują oni opinię w sprawie. Czytaj więcej o sprawie pedofila-mordercy.

Ukraina: Pięć ofiar śmiertelnych starć w Kijowie

Pięć osób zmarło w Kijowie w wyniku obrażeń odniesionych w trakcie trwających od godzin porannych walk między milicyjnymi oddziałami specjalnymi Berkut a przeciwnikami rządu. Taką informację podała gazeta internetowa "Ukrainska Prawda". Przywódcy ukraińskiej opozycji po trwających ponad trzy godziny rozmowach z prezydentem Wiktorem Janukowyczem opuścili jego administrację. Na RMF 24 śledziliśmy wydarzenia na Ukrainie minuta po minucie. Zobacz ich zapis!

Prezes PKP Intercity odwołany. "Utrata zaufania, nadużycie lojalności"

Prezes PKP Intercity Janusz Malinowski został odwołany ze stanowiska. Spółka poinformowała w komunikacie, że powodem decyzji jest "utrata zaufania i nadużycie lojalności". Chodzi m.in o ostatnie kłopoty pasażerów w związku z oblodzeniem sieci trakcyjnej, ale nie tylko. Jak ustalił nasz reporter - to jedynie przesądziło o dymisji. Czytaj więcej o powodach dymisji prezesa PKP.

Tylko co dziesiąte zdjęcie kończy się mandatem

Zaledwie jedno na dziesięć zdjęć z fotoradarów należących do Inspekcji Transportu Drogowego kończy się wystawieniem mandatu dla kierowcy. W ubiegłym roku urządzenia ITD wykonały dwa i pół miliona fotografii - ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski. Rok wcześniej ponad milion trzysta tysięcy. Czytaj więcej tutaj.

Dziwisz: Notatki papieża, które trzeba było spalić, zostały spalone

"Korespondencja i notatki Jana Pawła II, które trzeba było spalić, zostały spalone" – zapewnia metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Osobiste zapiski Jana Pawła II z rekolekcji w latach 1962-2003 ukażą się drukiem i 5 lutego trafią do polskich księgarń. Przeczytaj fragmenty książki.

Soczi 2014: Terroryści ostrzegają narodowe komitety olimpijskie

Narodowe komitety olimpijskie Węgier, Słowenii, Austrii, Niemiec, Włoch i Szwajcarii potwierdziły otrzymanie od terrorystów listów z ostrzeżeniami przed atakami podczas igrzysk w Soczi. Według PKOl, do Polski takie pogróżki nie dotarły. Więcej o strzeżeniu od terrorystów tutaj.

Soczi 2014: Polska reprezentacja na wyjątkowych monetach

Narodowy Bank Polski kibicuje naszej olimpijskiej reprezentacji. Z okazji igrzysk w Soczi wprowadza do obiegu trzy monety kolekcjonerskie z wizerunkami sportowców. Znajdziemy na nich panczenistę, skoczka narciarskiego i narciarza biegowego. Zobacz zdjęcia monet!

Piłka ręczna. Polacy przegrali z Chorwacją

Nasi szczypiorniści przegrali z Chorwatami: 28:31. Niestety koniec marzeń o awansie do półfinału Mistrzostw Europy. Więcej o meczu tutaj

Internauci zachwyceni Radwańską. Zobacz, jak grała

Agnieszka Radwańska niespodziewanie wyeliminowała Wiktorię Azarenkę i awansowała do półfinału tenisowego Australian Open. Polka zagrała jedno z lepszych spotkań w karierze, co docenili organizatorzy zmagań - na oficjalnej stronie turnieju można znaleźć film z najlepszymi zagraniami Radwańskiej. Zobacz nagranie z polską tenisistką.

Zmniejsz ogrzewanie, to schudniesz

Nie możesz schudnąć? Skorzystaj z zimowej pory i obniż temperaturę w mieszkaniu. Zdaniem naukowców z Maastricht University Medical Center to bardzo rozsądny i skuteczny, choć niedoceniany sposób zwiększenia ilości spalanej energii. Wyniki badań, publikowane na łamach czasopisma "Trends in Endocrinology & Metabolism" pokazują, że dla zmniejszenia wagi warto w tym przypadku zrezygnować z pełnego komfortu. Czytaj więcej o wpływie temperatury na wagę.