Zapowiada się bardzo burzowy wieczór i niespokojna noc. Synoptycy z IMGW wydali ostrzeżenia dla wszystkich województw. Jak zaznaczają, w całym kraju może padać grad.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają, że po upalnym dniu czeka nas niespokojna druga część dnia. Miejscami burze pojawiły się już po południu.

Według synoptyków, lokalnie spadnie nawet 40 mm deszczu. Opadom będzie towarzyszyć dość silny wiatr, osiągający w porywach do 90 km/h. Burze mogą być gwałtowne - niewykluczone, że sypnie gradem.

Pierwsze groźne skutki nawałnic

Gwałtowna nawałnica, która przeszła w okolicy Gniezna, łamała konary i przewracała drzewa. Naporu wody nie wytrzymał dach w miejskiej galerii handlowej, który się zawalił. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Natomiast na obozie harcerskim w Lubuskiem zginęła 11-letnia dziewczynka. Harcerkę przygniotło drzewo, które złamało się podczas burzy. Mimo reanimacji, jedenastolatka zmarła.

Dostajemy od Was coraz więcej informacji o przechodzących burzach z gradem. Pan Wojtek wysłał nam zdjęcie gradowych kul wielkości gołębich jaj.

Jeśli w Twoim rejonie przechodzi gwałtowna burza, pada grad lub zła pogoda powoduje utrudnienia w ruchu, daj nam znać! W każdej chwili możesz wysłać nam informację, zdjęcia lub film na Gorącą Linię RMF FM.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.