Policjanci ze Szczecina zatrzymali grupę oszustów, którzy wystawiali na portalach internetowych fikcyjne oferty wynajmu apartamentów w pasie nadmorskim. Oszukani co najmniej kilkaset osób, które straciły około miliona złotych. Grupa trafiła do tymczasowego aresztu.

Do zatrzymań doszło w Warszawie, Elblągu, Zakopanem oraz w Sopocie. Grupa w internecie umieszczała ogłoszenia dotyczące wynajmu luksusowych mieszkań. Chętni wpłacali zaliczki, które trafiały następnie na konta zatrzymanych. Problem jednak w tym, że proponowane do wynajmu mieszkania nie istniały. Apartamenty miały być świetnie położone, przede wszystkim w Gdańsku i w Sopocie. Oszuści proponowali lokale na zaczynające się w czerwcu mistrzostwa Euro 2012. Oferty skierowane były głownie do gości z zagranicy. Część ogłoszeń w internecie dotyczyła również wakacji.

Oszuści nie ograniczali się jednak tylko do mieszkań. Proponowali również sprzedaż drogich maszyn budowlanych i ciągników rolniczych. Ogłoszenia ukazywały się na ogólnopolskich portalach z bazami noclegowymi. Oferty były bardzo dobrze przygotowane, miały zdjęcia i profesjonalne opisy.

Policjanci zajęli się sprawą po zgłoszeniach od poszkodowanych osób. W ciągu ostatnich dni udało się przesłuchać około 130 osób. Nie wykluczone, że "nabitych w butelkę" zostało nawet tysiąc osób. W ręce policjantów trafiło sześciu oszustów w wieku od 25 do 36 lat. Część z nich była już karana za oszustwa.

Policjanci zabezpieczyli m.in. laptopy, nośniki danych, telefony, dokumentację bankową, karty płatnicze i materiały związane z prowadzeniem fikcyjnej działalności gospodarczej. Funkcjonariusze skonfiskowali również trzy samochody. Jeden z pojazdów został skradziony w Niemczech. Jego wartość to 200 tysięcy złotych.