Pogoda w najbliższych dniach nie będzie dla nas zbyt łaskawa. O afrykańskich upałach możemy już w tym roku zapomnieć. Do naszych drzwi coraz mocniej puka jesień. Załamanie aury czeka nas już w najbliższą niedzielę. Nad Polskę nadciągną chmury, z których popada deszcz. Wyraźnie się też ochłodzi. W kolejnych dniach też mogą przydać się parasole.

Pogodę w Polsce kształtuje niż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa coraz chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1011 hPa i będzie spadać.

Niedziela upłynie pod znakiem załamania pogody. W całym kraju zachmurzenie wzrośnie do dużego i we wszystkich regionach popada deszcz. Na chwile ze słońcem raczej nie ma co liczyć. Dokuczy nam też chłód. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 14 stopni Celsjusza w Olsztynie do 18 stopni Celsjusza w Białymstoku. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

W poniedziałek na niebie pojawi się nieco więcej słońca i zachmurzenie na ogół zmaleje do umiarkowanego. Duże utrzyma się jedynie na krańcach północno-wschodnich. Parasole tez się przydadzą, bo popada - głównie przelotnie - niemal w całym kraju. Na ocieplenie nie ma co liczyć. Wartości na termometrach nadal jesiennie. Najchłodniej będzie w Lublinie - maksymalnie do 13 stopni Celsjusza, a najcieplej we Wrocławiu - maksymalnie do 17 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Nieco łaskawsze oblicze pogoda pokaże nam dopiero we wtorek. Opady deszczu ustąpią, w każdym regionie pojawi się słońce, a zachmurzenie zmaleje do umiarkowanego. Nadal nie będzie jednak zbyt ciepło. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 15 stopni Celsjusza w Olsztynie oraz w Rzeszowie do 19 stopni Celsjusza w Szczecinie oraz w Zielonej Górze. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!