Ciepło, cieplej, gorąco... W najbliższych dniach poczujemy smak lata. Temperatura wzrośnie nawet do 26 stopni Celsjusza. Co prawda, miejscami zagrzmi i popada, ale słońca nigdzie nie zabraknie.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju napływa powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1019 hPa i będzie spadać.

Niedziela z przelotnymi opadami deszczu na Warmii i Mazurach, Pomorzu Gdańskim, i Zachodnim Pomorzu. W pozostałych regionach znacznie pogodniej i słonecznie. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane. Wartości na termometrach korzystne. Najcieplej będzie w Rzeszowie - nawet do 17 stopni Celsjusza, a najchłodniej w Gdańsku - maksymalnie do 12 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr. 

W poniedziałek duże zachmurzenie i opady deszczu utrzymają się jedynie na Zachodnim Pomorzu. W pozostałych regionach słońce wygra z chmurami. Wyraźnie wzrosną też wartości na termometrach. We Wrocławiu oraz w Krakowie ma być bawet do 20 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej w Gdańsku - do 12 stopni Celsjusza oraz w Olsztynie - maksymalnie do 14 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

Prognozy na wtorek są wyśmienite. Poczujemy smak lat. Na termometrach zobaczymy nawet do 26 stopni Celsjusza. Tak ciepło ma być w Krakowie. Nieco chłodniej jedynie w Gdańsku - do 17 stopni Celsjusza oraz w Szczecinie - do 19 stopni Celsjusza. Słońca - od Bałtyku aż po Tatry - sporo. Dominować będzie zachmurzenie umiarkowane oraz małe. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

W środę pogoda zacznie kaprysić. Na zachodzie, północy oraz w centrum kraju zachmurzenie wzrośnie do dużego i popada deszcz. Słoneczna aura utrzyma się na południu. Nadal ciepło. Na termometrach zobaczymy od 16 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 25 stopni Celsjusza w Rzeszowie. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Czwartek z dużym zachmurzeniem na zachodzie i północy kraju. W centrum, na południu oraz na wschodzie słońca mnóstwo. Padać raczej nie powinno. Na termometrach zobaczymy od 16 stopni Celsjusza w Gdańsku do nawet 23 stopni Celsjusza w Krakowie oraz w Rzeszowie. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Piątek przyniesie lokalne opady deszczu i burze. Zagrzmi między innymi na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Świętokrzyskiem. Najbardziej deszczowo ma być na Mazowszu, w Łódzkiem oraz na Podlasiu. Z kolei najbardziej słonecznie na zachodzie Polski. Nadal ciepło.Na termometrach zobaczymy od 19 stopni Celsjusza w Gdańsku oraz w Białymstoku do 23 stopni Celsjusza w Krakowie, Katowicach oraz w Rzeszowie. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!