W piątek na południowym wschodzie lokalne możliwe burze z gradem - ostrzegają synoptycy. Jak podaje IMGW, Europa wschodnia jest pod wpływem rozległego niżu znad centralnej Rosji. Pozostałe obszary kontynentu są w obszarach podwyższonego ciśnienia. Polska jest w obszarze obniżonego ciśnienia, w polarnej morskiej masie powietrza.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu. Na południowym wschodzie miejscami burze. Lokalnie możliwy grad. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 10 mm, miejscami do 15 mm. Temperatura maksymalna od 20 st. na północy, około 22 st., 23 st. w centrum, do 24 st. miejscami na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami zwłaszcza w zachodniej połowie kraju możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 st. na Suwalszczyźnie, około 12 st. w centrum, do 15 st. na zachodzie i południu. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunku północnego.

Sobota, 3 sierpnia

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Na południu i zachodzie możliwe burze, lokalnie opady gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21 st. do 25 st., nad morzem i na Podhalu od 20 st. do 22 st., w kotlinach Sudeckich około 18 st. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, północny. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W kolejnych dniach pogoda znacząco się nie zmieni. Jednak w następny weekend ma być deszczowo.


Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!